PROMOX
SPREY
1 Adet Promox Sprey
$57
REMOX
IV SPREY
1 Adet REMOX IV Sprey
$52.95
PROMOX %15
LOSYON
1 Adet Promox %15 Losyon
$87
Hızlı Sipariş
Kargo Teslimatı
Biz Kimiz
Saç Dökülmesini Azaltmanın ve Saç Büyümesini Artırmanın 10 Doğal Yolu

Saç Dökülmesini Azaltmanın ve Saç Büyümesini Artırmanın 10 Doğal Yolu

Vitaminlerin ve yaşam tarzı değişikliklerinin saç büyümesini teşvik ettiği ve saç dökülmesini azalttığı bilinmektedir. Saç dökülmesi genetik bir özelliktir ancak iyi beslenme, saçın büyümesinde önemli bir rol oynayabilir.

  1. Protein

Saç proteinden oluşur, bu yüzden protein eksikliği saç dökülmesine neden olabilir. Protein çeşitli hayvan ve bitki kaynaklarından elde edilebilir. Hayvansal protein kaynakları et, balık, kümes hayvanları, yumurta ve süt, peynir ve yoğurt gibi süt ürünleridir. Bazı bitkisel protein kaynakları  siyah fasulye, mercimek, tofu gibi baklagiller ve kuruyemişlerdir.

  1. C vitamini sağlıklı saçlar için gereklidir.

C vitamini sağlıklı saçlar için gerekli bir bileşendir. Portakal ve limon gibi turunçgiller ve yeşilbiber özellikle C vitamini bakımından zengindir. Önerilen doz günde 1.000 - 3.000 mg. dır.

  1. B vitamini saçın büyümesini destekler

Biotin ve kompleks B vitaminleri saç büyümesi için gereklidir. B3,  kafa derisinde kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur, böylece saç büyümesini teşvik eder. Besinler sinerjik olarak çalıştığı için B vitaminlerinin tümünü içeren B kompleks takviyesi olarak adlandırılan bir takviye almak en iyisidir

  1. Demir saç dökülmesini azaltır

Mineral demir kafa derisinde dolaşımı artırmaya yardımcı olur, bu da saçın büyümesini sağlar. Demir bakımından zengin yiyecekler karaciğer, kayısı ve kuru üzüm vb.

  1. Su içmek saçın büyümesini teşvik eder

Saç gövdesine dörtte biri su oluşur. Vücudun su ihtiyacını karşılamak ve sağlıklı saç uzamasına yardımcı olmak için günde en az 4-8 bardak su içiniz.

  1. Alkollü içecekler saç dökülmesini artırır

Alkol saç büyümesini azaltır. Saç büyümesinde artış sağlayabilmek için alkol ya azaltılmalı ya da tamamen bırakılmalıdır.

  1. Hormonların saç büyümesine etkisi

Hormonlar saç büyümesini etkiler.Hormonlar yaş ile birlikte azalır ve saç büyümesi yavaşlar.  Hormonların artması saç büyümesini artırabilir.Kadınlar için biyo- özdeş hormonlar eklemek bir olasılıktır ama doğru kan testleri, vücudun çeşitli hormonal bileşenlerini tanımlamak ve dengelemek için gereklidir. Doğal gıdalar bazı hormonları içerir, örneğin, yabani yam doğal bir östrojen kaynağıdır.

  1. E vitamini saçın büyümesini sağlar

E vitamini, saç büyümesi için gerekli olan başka bir besindir. Kafa derisinde kan dolaşımını uyaran E vitamini ve ağız yoluyla alınabilir ya da kafa derisi üzerine dışarıdan uygulanabilir.

  1. Sigara saç dökülmesine neden olur

Sigara içmek, kafa derisine kan akışını azaltır ve bu da saç büyümesinde bir düşüşe neden olur. Saç uzamasına yardımcı olmak için sigarayı bırakın.

  1. A vitamini sağlıklı saçlar İçin gereklidir

A vitamini saç köklerinin yağ sentezi ile çalıştığı için canlı ve parlak saçların oluşumuna yardımcı olur. A vitamini içeren yiyecekler, yumurta, lahana, kabak ve havuç, vb.Ana Sayfa Promox Hakkında Araştırmalar Müşteri Yorumları Sıkça Sorulanlar İletişim
info[@]promoxsprey.com | Web Tasarım
Copyright © 2010 www.promoxsprey.com Tüm Hakları Saklıdır.
18 Yaşından Küçüklerin Sitemiz Üzerinden Alışveriş Yapmakları Yasaktır.